Hakkımızda

BAHÇELİEVLER EMLAK KONUT SİTESİ

 

Bahçelievler Emlak Konut Sitesi, kat maliklerine 30 Haziran 1994 tarihinde teslim edilmiştir. Site, 12 Blokta 412 haneden oluşur. Sitenin adresi, İpek Sokak No: 1, Bahçelievler, İstanbul’dur. Site içerisinde; eğitim, kültür ve dinlenme amaçlı bir lokal, çocuk parkı, yeşil alanlar ile spor ve mangal yapma imkanı sağlayan sosyal alanlar vardır. Her blok, bağımsız olarak, doğalgazlı merkezi kalorifer sistemiyle ısınır.

 

Sitenin Yönetim Planına site web sitesinden ulaşılabilir. (Yönetim Planı için buraya bağlantı link’i konulmalı) Site yönetim planına göre, Ocak aylarında yapılan blok kat malikleri kurulunda, her bir blok için blok yöneticisi ve denetçisi seçilir. Ayrıca, A tipi bloklarda 6, B tipi bloklarda 3 kişi olmak üzere, site genel kurulu temsilcisi seçimi yapılır. Blok Yöneticileri görev süresi 1 yıldır ve üst üste en fazla 3 kez seçilebilirler. Blok temsilcileri iki yıllığına seçilir ve tekrar seçilmeme kısıtlaması yoktur. Blok yöneticilerine her hangi bir ücret veya benzeri ödeme yapılamaz. Blokların kat malikleri kurullarında seçilen 60 kişi Site Temsilciler Kurulunu oluşturur. Site Temsilciler Kurulu, Şubat ayında toplanır, faaliyet ve denetim raporlarını görüşür ve oylar. Ayrıca, Site Başkanı ile birlikte 3 kişilik Site Denetçilerini seçer ve sunulan bütçeyi görüşür ve oylar.

 

Site Temsilciler Kurulunda seçilen Site Başkanı ile 12 Blok Temsilcisi Site Yönetim Kurulunu oluşturur. Site Yönetim Kurulu, ilk toplantısında Başkanın yanında bir Başkan Yardımcısı ve bir Sayman seçer. Site Başkanı, blok yöneticileri, bağımsız bölüm kat malikleri veya onlarla birlikte kalanlar arasından olabileceği gibi, hukuk, iktisat, maliye, işletme, kamu yönetimi gibi dallarda veya site yönetimi konusunda bilgi ve deneyim sahibi kişilerden olmak kaydıyla, dışarıdan da olabilir.

 

Her blok kendi uydu anten sistemine sahip olup, kablo TV ve internet sistemi veya TTNet internet sistemi mevcuttur. Site içinde TTNet’in iki adet fiber optik kutusu bulunmakla birlikte, dairelere bu noktadan sonra klasik telefon kablosu ile internet hizmeti alınabilmektedir. Türkcell Superonline ile anlaşma yapılmış olup, doğrudan fiber optik bağlantısının yapılması beklenmektedir. Site, yaklaşık 280 araç kapasiteli açık otoparka sahiptir. Mehmet Akif Tramvay Durağı ile İncirli Metrobüs Durağına yürüme mesafesindedir.

 

SİTE YÖNETİMİNİN İLETİŞİM BİLGİLERİ

 

Tlf: 0 (212) 554 8722 ve 0 (536) 265 7606

 

Belge Geçer: 0 (212) 502 7761

 

Web adresi: http://emlakkonutsitesi.com.tr,

Email: emlakkonutsitesi@yahoo.com.tr’dir.

30 Ekim 2017
52.255 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?